9.07.2017

Sztuka FotografowaniaWiele lat temu wymarzyłam sobie, że będę fotoreporterką. Rodzice woleli bym została z nimi, na gospodarstwie rolnym... 
Mnóstwo szczęścia i jeszcze więcej pracy spowodowało, że to marzenie się spełniło.

Zdjęcia robią dziś wszyscy – skąd więc wiadomo, że to co się czuje, co się robi jest wartościowe? 
Najlepszy sposób, by rozwijać w sobie umiejętność patrzenia, myślenia i mówienia fotografią to codzienna praca nad warsztatem plus rozmowy z bardziej doświadczonymi kolegami o zdjęciach, oglądanie i konsultacje.
Ja sporo nauczyłam się pracując w gazecie codziennej – fotografowania w różnych sytuacjach, miejscach, warunkach oświetleniowych oraz nawiązywania kontaktu z ludźmi. 

Z Magdą Kalisz wymyśliłyśmy Sztukę Fotografowania – pierwszy tak intensywny kurs edukacyjny i fotograficzny w północnej części Polski. Zaprosiłyśmy znakomitych fotografów i specjalistów w dziedzinach okołofotograficznych, będących ciekawymi ludźmi.
Sztuka Fotografowania potrwa od września do grunia, 8 intensywnych weekendów – podczas każdego wykłady i warsztaty, autorskie prezentacje naszych gości, przegląd portfolio – możliwość konsultacji.
Od najlepszych będzie można dowiedzieć się jak w mądry sposób, odważnie, ale i odpowiedzialnie opowiadać o ludziach i świecie.
– Jak fotografować, by nie krzywdzić innych, z wrażliwością, wyczuciem i empatią wyjaśni Karolina Jonderko
– O spotkaniach z ludźmi i fotografii dokumentalnej będzie mówił Filip Springer
– Bartek Klus poprowadzi zajęcia z fotoedycji i obróbki zdjęć, a gdzie leżą granice manipulacji w fotografii prasowej powie Rafał Malko – jeden z tych fotoreporterów, którzy lata temu mieli dla mnie czas na konsultację i rozmowę
 Na zajęciach z Joanną Kinowską powiemy jak układać fotografie w projektach długoterminowych i jak stworzyć własną fotoksiążkę, a w uzupełnieniu mec. Tomasz Ejtminowicz wyjaśni co  można publikować i jak chronić swoich praw autora fotografii  
– O najważniejszych i najwybitniejszych nazwiskach i fotografiach w historii powie Agnieszka Wrześniak
– Warsztaty w studio fotograficznym poprowadzi Tomek Albin, fotografię wnętrz przybliży Paweł Klein, a specjaliści:  Piotr Biegaj – portrety, Daniel Frymark – reportaż, Kacper Kowalski – fotografię lotniczą, Anna Królikiewicz – fotografię kulinarną, Przemysław Pokrycki i Piotr Połoczański – m.in. fotografię ślubną, Agnieszka Rayss – projekty długoterminowe, drony – Dominik Werner z AeroLab.

Stawkę uzupełniają – Mikołaj Długosz, Jacek Fota, Bartłomiej Jurecki, Tomasz Lazar, Maciej Moskwa, Michał Szlaga, Tomasz Wiech!

Na koniec kursu najlepsze fotografie naszych uczestników zaprezentujemy na wspólnej wystawie w Sztuce Wyboru w Gdańsku. 

A ja opowiem skąd czerpać inspiracje i siłę, by wytrwale realizować pasję fotografowania.
Zapraszam!

Obserwatorzy