23.08.2017

to jest Czarli!

Czarli jeden z bohaterów fotoreportażu, nad którym od jakiegoś czasu pracuję.
Główną bohaterką jest fantastyczna i niezłomna Ania – dziewczyna o wielkim sercu, pełna pasji i empatii, która opiekuje się kilkudziesięcioma młodymi lub chorymi dzikimi zwierzętami, prowadząc Ośrodek Okresowej Rehabilitacji zwierząt w Jelonkach.

Ośrodek znajduje się na uboczu miejscowości Jelonki w powiecie elbląskim, w województwie warmińsko-mazurskim, jednak zwierzęta, które do niego trafiają, często są wiezione nawet z drugiego końca Polski. Brakuje miejsc, gdzie można pomóc dzikim zwierzętom. Często takie zwierzę ma szanse na powrót do zdrowia, ale tylko wtedy, gdy przez kilka dni (czasem tygodni bądź miesięcy) będzie przebywało w bezpiecznym miejscu.
Po wyleczeniu podopieczni ośrodka wypuszczani są do swojego naturalnego środowiska.
Jeżeli chcesz wesprzeć działania Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach możesz:
1. Wirtualnie adoptować zwierzę(ta)
2. Wpłacić jednorazową/cykliczną darowiznę na konto ośrodka
3. Ustanowić stałe zlecenie wpłat na rzecz fundacji
FUNDACJA ZWIERZĘTOM W POTRZEBIE
Numer konta: 31 1140 2004 0000 3002 7588 0512 tytułem: Darowizna dla zwierząt
lub PayPal: fundacja@zwierzetomwpotrzebie.pl
4. Przekazać darowiznę rzeczową:
siano i zboże: pszenica, owies; – pasze dla większych zwierząt: jabłka, marchew, buraki; – słomę, suche, czyste trociny/wióry na podściółkę dla ptaków i zwierząt; –  karmę dla zwierząt (tchórzofretek, kotów, psów) lub saszetki wysokoenergetyczne dla maluchów [Royal Canin Convalescence Support];materiały budowlane, których nigdy dość – gwoździe, skoble, deski, piach, żwir.

Obserwatorzy