10.04.2011

Renata Dąbrowska
x69

13 komentarzy

 1. trochę smutku w tym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialne!!!! Szczególnie pani Renata z dziećmi na niebieskim tle.

  OdpowiedzUsuń
 3. RD -czyli: R ób D alej (bo, że dobrze - to już chyba kilka postów wcześniej było :) )

  pozdr.
  c.w.-t

  OdpowiedzUsuń
 4. fajne foty, fajne dziewczyny!

  OdpowiedzUsuń
 5. Do stówki jeszcze 31 RD. Trzymam kciuki i życzę wytrwałości w ukończeniu projektu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Niebieska ściana i ściana z segregatorów... Jak najważniejsza scenografia.
  Bardzo

  OdpowiedzUsuń
 7. A miałaś takie Renaty, które były niechętne i kategorycznie odmówiły? Spotkałaś się z jakimiś mniej przychylnymi reakcjami w czasie tego projektu?

  Pozdr.

  BB

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak.
  Każdy człowiek to inna historia.
  Dziś nikt nie ma czasu, każdy ma swoje problemy, czasem choroby, ludzie się boją, niekiedy wstydzą, czy zwyczajnie nie mają ochoty na jakieś pierdoły..
  Jest sobie laska, która ma pomysł na prace dyplomową: chce sfotografować 100 kobiet tak samo (jak ona) nazywających się..
  To, że w ogóle jakieś kobiety (teraz już 69;) zgodziły się, zaufały mi, zechciały pomóc, poświęciły trochę swojego czasu, zaprosiły do domu, uwierzyły we mnie.. jest dla mnie niesamowitą sprawą, wielkim dla mnie wyróżnieniem.
  Nieczęsto otrzymywałam maile zwrotne:/ setki telefonów, najczęściej podczas rozmowy czułam się jak żebrak czy baranek, jakbym robiła coś złego, bo właściwie poco to robię?!
  Każda sportretowana Renata jest moją perełką! Każde dobre słowo, wszystkie trzymane kciuki, słowa otuchy (uznania) wspierają i motywują do dalszego działania, rekompensują te 'historie nieudane', te Renaty, które nie chcą sobie zawracać głowy mną i naszym projektem.
  Poza kwestią fotograficzną, to co doświadczyłam, zobaczyłam, ludzie, ich światy, co wciąż jeszcze trwa (bo finał planuję na wrzesień tego roku) jest dla mnie 'ZAJEBISTĄ przygodą'!!!
  :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No właśnie o tym mówię, bo być może się nie zgodzisz, ale ten projekt wydaje mi się ciekawy akurat nie z tej fotograficznej strony, ale właśnie głównie socjologicznej. To zaufanie, którym ktoś Cię obdarza, to jaka musisz być, żeby chciano się przed Tobą otworzyć - na pewno uczy pokory i szacunku do człowieka. No a poza tym każda z tych sportretowanych osób to przecież taka alternatywna wersja Ciebie i Twojego życia.

  Nie widziałem wszystkich 69 fot, może gdzieś o tym już mówiłaś albo zdjęcie było, ale planujesz jako jedynkę albo bardziej setkę wrzucić samą siebie? Taka logiczna klamra.

  Miłego. BB

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie zdjęcia są opublikowane na tym/moim blogu - po prawej w kategorii Renata Dąbrowska. Nie wiem czy będzie 100 RD, siebie (bardzo nieskromnie) sfotografowałam jako pierwszą RD, bo przecież ode mnie to wszystko - pomysł, się zaczęło.
  (dla mnie ten projekt jest równie ciekawy z tej fotograficznej strony;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawy projekt, trzymam kciuki i podziwiam za wytrwałość. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Kolejna Renata z pucharami na półce. Mówiłam, cos w tym jest

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy